Loading...

Alternatyvi įgūdžių mokykla

Įgūdžių laboratorijoje per vieną mėnesį siekiame padėti jaunam žmogui suprasti savo stiprybes ir kryptingai jas vystyti.

Stovyklos programa apima pameistrystę, darbą komandoje ir individualų darbą su kiekvienu dalyviu.

Pameistrystė

Didelę dalį stovyklos jauni žmonės, kartu su meistrų komanda, dirba medžio dirbtuvėse, kur gamina inovatyvius dizaino gaminius, arba antram gyvenimui prikelia niekam nebereikalingus baldus. Manome, kad pameistrystė yra tinkamas metodas ugdyti jaunų žmonių darbiniams gebėjimams ir motyvacijai, kadangi rezultatas yra greitai matomas, apčiuopiamas, o jaunuolis gali pamatyti/ suprasti/ pasakyti – I can do it!

Darbas komandoje

Stovyklos metu yra daug dėmesio skiriama jauno žmogaus santykio su kitais kūrimui. Pradedant nuo to, kad 10 jaunų žmonių mėnesį gyvena viename name, kur patys nustato bendro gyvenimo taisykles, skirstosi buities darbus, kartu organizuoja savo laisvalaikį, taip mokydamiesi klausyti, įsiklausyti, derinti skirtingus poreikius, nuostatas. Neformalaus ugdymo metodai, patyriminiai žygiai pėsčiomis ar kajakais padeda jauniems žmonėm geriau suprasti savo vaidmenį grupėje, identifikuoti stiprybes ir silpnybes, atrasti priemones kaip galima dirbti su savimi ir padėti kitiems, mokytis spręsti konfliktines situacijas, bendradarbiauti.

Individualus darbas

Stovyklos metu yra daug dėmesio skiriama individualiam darbui su kiekvienu dalyviu. Šiuo atveju yra skatinama jaunų žmonių savirefleksija, siekiama suprasti ir parinkti individualų mokymosi būdą, motyvuoti veikti, konsultuoti ties mokymosi ar karjeros klausimais, padėti jaunam žmogui atrasti tinkamiausią ir jį motyvuojančią veiklą.

Kaip visa tai atrodo?

Man labai patiko šioje stovykloje. Pradžioje maniau, kad nepritapsiu , bet po to supratau, kad nereikia čia nieko bijoti ir reikia tiesiog bendrauti. Stovykloje sužinojau labai daug apie Antalieptės Basųjų Karmelitų vienuolyną, apie jų gyvenimą ir daug kitu legendų bei pasakojimų. Čia išmokau naudotis skirtingais instrumentais ir ne tik. Išmokau pasitikėti žmonėmis, pasikliauti , nebijoti bendrauti. Buvo labai daug užsiėmimų, ekstremalių žygių su nakvyne ir visokių kitų dalykų. Vadovai yra nuostabus žmonės, jie visada gali padėti, visada gali tau pakelti nuotaiką, jei tau to reikia, jie padeda net tada kai atrodo nereikia, arba kada nesitiki. Jie labai linksmi ir bendraujantis. Man šioje stovykloje labai patiko. Niekada nepamiršiu šios stovyklos įspūdžių.
Romanas
Stovyklos dalyvis
Man labai patiko stovykloj, nes išmokau daug: ir susibendrauti su vaikais, ir dirbti su įrankiais. Patiko vakarai, patiko su Arūnu nešti mediena ir labai patiko susigyventi draugiškai su vadovais.
Ivanas
Stovyklos dalyvis
Lyle Alzado Womens Jersey